wtorek, 22 grudnia 2015

Olejowanie włosów - oliwa z oliwek

Coraz popularniejszą metodą dbania o włosy staje się olejowanie. Zabieg ten jest znakomitym sposobem na nawilżenie i regenerację suchych, zniszczonych i pozbawionych blasku włosów. Ponadto olejowanie łagodzi podrażnienia skóry głowy i stany zapalne, ułatwia rozczesywanie, a także paradoksalnie niweluje przetłuszczanie się włosów.

Znakomitym olejem, który sprawdza się na większości rodzajów włosów jest oliwa z oliwek (najbardziej polecana jest dla włosów średnioporowatych, suchych i zniszczonych). Jest to jeden z lepszych środków nawilżających. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3, omega 6 i omega 9)  oraz witaminę E. Włosy po zabiegu olejowania oliwą stają się nawilżone, wygładzone, pełne blasku, bardziej odporne na zniszczenia, a przede wszystkim zdecydowanie lepiej się układają.

Zabieg olejowania najlepiej wykonywać ok. godzinę, dwie przed myciem włosów. Oliwę nakładamy na namoczone włosy i owijamy ręcznikiem. Zazwyczaj starcza około 2 łyżki (w zależności od długości włosów). Włosy trzeba bardzo dokładnie umyć, najlepiej 2 razy. Zaleca się olejowanie 1-2 razy w tygodniu. Systematyczne olejowanie włosów daje długotrwałe rezultaty.

4 komentarze:

  1. popieram, olejowanie daje świetny efekt. ja w ogóle lubię sobie na całą noc zostawić olej na włosach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie próbowałam tego sposobu, ale kusisz kusisz!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kuchenne Innowacje , Blogger